Moje publikacje, komentarze i wywiady ze mną
“Wiele osób unika bliskości, bo wiąże się nie tylko z pokazywaniem partnerowi swoich dobrych stron, lecz także tych, których w sobie nie lubimy. I to jest dla nas największe wyzwanie”. Więcej na temat budowania bliskości w związki oraz mojej nowej książki “Biblii związku” opowiedziałam w wywiadzie dla serwisu Ofeminin.pl.
“Jeżeli kochamy kogoś bezwarunkowo, to znaczy, że nie stawiamy mu granic i godzimy się na wszystko niezależnie od tego, jak nas traktuje. Nasza uległość może być wtedy wykorzystana. A przecież jeśli jesteśmy w związku, to mamy prawo wymagać od drugiej osoby, żeby angażowała się w tę relację tak jak my. Żadna miłość nie jest warta tego, abyśmy w jej imię rezygnowali z samych siebie”.
Więcej na temat błędów, które popełniamy w związkach, opowiedziałam w najnowszym wywiadzie dla serwisu Radio ZET.
“Jeżeli ktoś daje ci od siebie 200 proc., to najprawdopodobniej nie robi tego bezinteresownie. Chce cię w ten sposób sobie podporządkować. Zdrowa relacja rozwija się harmonijnie”.
Polecam wywiad ze mną dla serwisu Onet.pl. Opowiadam w nim o toksycznych relacjach i o tym, jak przestać powielać szkodliwe schematy w związkach.
“Kiedy druga osoba próbuje rozwiązać z nami jakiś problem, my automatycznie zamykamy się w sobie i odmawiamy prowadzenia dalszej dyskusji”.
Stosując tzw. stonewalling, możemy przejąć kontrolę nad naszym partnerem. Co gorsze, manipulujemy też jego emocjami. To nie prowadzi jednak do rozwiązania konfliktu. Więcej na temat tego zjawiska dowiecie się, czytając artykuł opublikowany w serwisie Radiozet.pl.
“Dziecko, które jest niekochane przez rodziców, nie przestaje ich kochać, ale przestaje kochać siebie. To wpływa fatalnie na jego poczucie własnej wartości i wszędzie czuje się niepotrzebne, obce, jak piąte koło u wozu. Od tego zaczyna się lawina wszelkich problemów w relacjach z innymi ludźmi”. Wiele osób przez całe życie płaci wysoką cenę za swoje niechciane poczęcie.
Więcej na temat niechcianych dzieci dowiecie się, czytając artykuł Karoliny Błaszkiewicz opublikowany w serwisie Onet.pl. W tekście pojawił się także mój komentarz. Zachęcam do lektury.
“Narcyz traktuje swojego potomka jak przedłużenie siebie. Dziecko ma wpisywać się w jego wizerunek i być jego wizytówką. Ponieważ toksyczny rodzic jest głodny zachwytów, zrobi wszystko, aby je otrzymać”.
Polecam mój artykuł na temat dzieci narcystycznych rodziców, który ukazał się w magazynie Fundacji Liberos. Jej misją jest niesienie pomocy osobom tkwiącym w toksycznych relacjach.
“Wolą urwać kontakt, nie podając powodów swojej decyzji, aby uniknąć konfrontacji z uczuciami drugiej osoby. Nie biorą odpowiedzialności za swoje zachowanie, bo tak jest im wygodniej. Czasem tłumaczą swoje nagłe zniknięcie, tym, że nie chcą ranić drugiej strony, ale w rzeczywistości efekt jest odwrotny”.
Więcej na temat ghostingu dowiecie się, czytając artykuł Dagmary Pakuły w serwisie Onet.pl. W tekście znalazł się także mój komentarz. Zachęcam do lektury.